PUSULA
AMBALAJ ÇÖZÜMLERİ

Pusula Ambalaj Çözümleri ve Tasarım Atölyesi Türkiye’nin önde gelen bir çok firmasına ambalaj konusunda gerek tasarım gerekse proje yönetiminde hizmet vermiş olan ekibimiz tarafından Mayıs 2014’te bir tasarım ajansı ve ambalaj danışmanlığını bir arada yürütecek bir firma olarak kurulmuştur. 

Bir çok firma ( özellikle kobiler ) proje başlangıcında Tasarım ajansı – Makine üreticisi ve Ambalaj firması üçgeninde kalarak projelerini zamanında yetiştiremeyerek veya gerçekleşebilecek projelerdeki ufak anlaşmazlıkları çözümleyemediklerinden zaman ve para kaybı yaşamaktadırlar. Projeler uzamakta ve rekabetçi olması gereken firmalar ise gerek zaman ve gerekse mali açıdan zarar görmektedirler. Bu noktada tüm bu süreçleri yönetebilecek bilgi ve tecrübeye sahip ve gerekli organizasyonu kurarak projelerin daha kısa sürelerde hayata geçmesini sağlayabilecek olan firmamız hem ambalaj tasarımı hem de tedarik sürecinin yönetilmesinde en yakın çözüm ortağınız olmayı kendisine hedef olarak belirlemiştir.   

Pusula Ambalaj Çözümleri, son yıllarda sektöründe inovasyon çalışmalarına hız vermiş ve Türkiye’de birkaç firmanın yapabildiği bir yenilik olan az adetli renkli baskılı doypack torba üretimine geçmiştir. Çeşit başı 500-1000 adet gibi miktarlara dijital olarak fotoğraf kalitesinde baskılar yapmaktadır. Çözüm odaklı yaklaşımı nedeniyle Pusula Ambalaj Çözümleri pek çok girişimcinin tercihi olmuştur. Pusula Ambalaj Çözümleri; Doypack Torbalar, Valfli Kahve Ambalajları, Kilitli Hayvan Yemi Ambalajları, Kuruyemiş Torbaları, Solucan Gübresi ve Kimyasal gübre Torbaları, Vitamin Ambalajları, Veterinerlik Ürünleri için ambalajlar gibi pek çok sektöre yönelik yenilikçi ürünler üretmektedir.